Реєстрація Увійти
Вхід на сайт
Реклама
Наша думка
Відбулася зустріч з питань створення та організації діяльності ОТГ

Відбулася зустріч з питань створення та організації діяльності ОТГ

17:02:2017, 20:48
Автор: admin
Переглядів: 1214
Версія для друк
Сьогодні в районному палаці культури відбулася зустріч з питань створення та організації діяльності об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Участь у її роботі взяли заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Крецул, директор відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, голова районної ради Іван Мандич, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Жичицький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відбулася зустріч з питань створення та організації діяльності ОТГ


Відкриваючи зустріч Валерій Крецул розповів про те, що в дію ввійшла так звана третя фаза децентралізації. Зокрема, щодо перших двох, то станом на сьогодні в Україні налічується 366 створених об’єднаних територіальних громад і цей процес активно продовжується. «Якщо перші кроки до реформи децентралізації були боязкими і нерішучими, то зараз, коли минув рік і можна побачити результати об’єднаних громад, значно збільшилося число тих, хто прагне розвиватися у нових умовах, отримувати нові повноваження та фінансові ресурси, – зазначив посадовець. – Загалом, в Івано-Франківській області на першому етапі децентралізації утворилося 4 ОТГ, на другому – 8. Відрадно, що й надалі активно надходять документи від різних потенційних ОТГ з перспективою об’єднання. Тому, вважаю, що процес децентралізації – незворотній».

Також Валерій Крецул наголосив на тому, що Верховна Рада підкріпила реформу децентралізації низкою нових законопроектів, на яких всі очікували.

Детальніше про нововведення розповіли експерти. Зокрема, Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) дає змогу чітко визначити механізми приєднання в ОТГ. В пояснювальній записці до Закону йдеться про те, що таке прийняття сприятиме створенню потужних, самостійних та самодостатніх територіальних громад, які здійснюватимуть регулювання і управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

Також розповіли про особливості децентралізації в галузі освіти, медицини, культури та фінансів. Ознайомлено із введенням в дію закону щодо статусу старости села, селища, який розроблено з метою більш чіткого визначення шляхом окреслення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності.

Акцентувалась увага на важливості підготовки кадрів, які працюватимуть в ОТГ, адже обізнаність у роботі – шлях до покращення держави. Так, проектом Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачається створення правових передумов для підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування, врегулювання статусу службовця органу місцевого самоврядування, рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі заслуг, прозорого прийняття на службу до органів місцевого самоврядування, стимулювання кар’єрного зростання, деполітизації, нової моделі оплати праці, що мінімізує суб’єктивізм керівника, впровадження ефективного механізму запобігання корупції та підвищення рівня соціального та матеріального захисту службовців.

В зустрічі взяли участь голови та депутати місцевих рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ району, представники громадських організацій.

Така ж зустріч сьогодні відбулася і в селищі Чернелиця щодо створення Чернелицької ОТГ.

Джерелоскачать dle 10.3фильмы бесплатно
Рейтинг статті:Шановний відвідувач, Ви ще не зареєстровані? Ми рекомендуємо Вам зареєструватись блогером та вільно писати власні публікації на сайті.
Коментарі (11)
Далишив.. 18 февраля 2017 10:41
Так відбулося пародія замилювання людям очі просто реформа і треба списатигроші ні де такого нема в європі.. виступав пан кмакович який не може відповісти на питання щей пяний і поїхав в савну на хмеливу виступала пані від культури яка на обіляла аж сама з себе сміялася..а коли пані охороні праці файно спихала що не через неї закрили лікарню потухла.. а по інфаструктурі наобіцяоа аж нічого саме дужче вразило марія баран вьралася на дискотеку в короткі спідниці ідуже хотіла нашого голову все затикати і пила водичку напилася і посуха і на одно питання не віповіла на питання.. можна одно нас намахували ну не так жостко.. а тепер на махують на кожномуслові.. за що помирали і помирають люди за що..
Цитувати          1
андрій 19 февраля 2017 11:32
навчись писати без помилок і правильно говорити, а потім будиш щось коминтувати.
Цитувати          2
Далишив.. 19 февраля 2017 20:44
Скільки ці папуги будуть намахувати наш район цих бідих людей.. чому не був голова РДА .. за що він бере гроші як він не хоче виконувати свої обоязки.. звільнити най сидит у вікні . Чому той климкович лиш підпиждує хто такого депутати вибрав..який тоже не виконує свої обоязки щей старостою хоче..
Цитувати          3
Іван 22 февраля 2017 11:51
Скільки ще витівок буде від цієї влади скільки часу будем жити по новому як жити по новому гроші дасте на громаду а грошей не буде отак то буде.. нашо створювати громади на мою думку а тут душе проста відповідь влада створює закон на що списати гроші провести і розписати на всю маячну ці гроші на громаду дати5 відсотків і ще казати шо великі гроші запудрювати людям очі а собі з цього закону 95 відсотків отака то малята Ху... це жити по новому означає ця иак всі закони під себе і всі гроші під себе а людям 5 відсотків тай гризіться люди...
Цитувати          4
Вася 24 февраля 2017 17:31
Скільки це цих людей будете обдурбвати а той жичицький це почав що селична громада розвали лікарню а тепер таке питання чому він побудував кафе і відпочивальний заклад на у селі колінки.. чому ти гроші на оновлення лікарні такої чудової як ти сказав а то ви всі однакові і гроші підсебе під свої матраси і ще кукурікаєте з кущів та сидиш вже там і спух як колобок то мовчи вже а нє ще відказуєш на простих людей.. слава україні ну ни цим наглим чиновникам...
Цитувати          5
Тарас9 27 февраля 2017 20:18
Скільки це буде тривати хамське ставлення до цих рабів колгоспи розвали заводи під себе а тепер вийшла ще одну хірню отг по закривають школи це ще ще одно що лишилося на що держава виділяє гроші а потім вжене всьо до купи і зроби великий клгосп який гроші всьо підсебе..люди не купуйтеся за ту гречку думайте реально коли держава себе намахувала а відповідь проста думайте добре ще тільки того що лишилися школи і то зрйнувати ви панове вікрийте робочі місця а потім щось брешіть людям...
Цитувати          6
Богдан 28 февраля 2017 20:46
Нащо цього обєднання це чргова обйобка держави бо наша держава нічого не вікрвається в чернелиці закрили лікарню чого.. як з людиною щось стаєся а швидка в другому селі або в городенці і що помирайте щасливо це так жити по новому.. це не європа це є повна жопа... а та марія баран ще хоче щось ку ку ріка сама купили собі місце 10$ і курочка обсмажена ще кричить на людей..
Цитувати          7
Вася 1 марта 2017 19:55
Кому це потрібно... а я вам скажу нікому приїхала до нас пртїхали шахраї і хочуть обдурити всіх але файно вони стелять тільки люди не купуйтеся за пачку гречки як Климкович вася з чернелиці він за які грошеннята купив буса.. а в пацанчиків сигарети щибає.. але тепер йому купили 3 пачки гречки бо він файно щебатав ... що таке ОТГ по українські- обїбати обмахати територіальну громаду..
Цитувати          8
Стьопа 5 марта 2017 00:39
Люди вони вам на обіцяли золоті гори це знову експеременти встановлють над нами як завжди просто європа дає бабло а їм треба списати і вано франківська перша область попала під експеремент який нічого доброго не буде з цього а чому:
1 перший рік вам дасть пару паперців а наступні скаже житийте на свій бюджет а таке як село копаченці і репужинці прейдеться тягути чернелиці і кунисівцям
2-коли в нашій славні україни хоч один закон покращив життя бідного кріпака коли
3в чернелиці закрили лікарню так з економили хрін знаєшо але сімейня пиздобратія є і це повний пиздець чому бо коли ви захворієте ніхто вас не прийме ні в городенківські ні франківську ні в кмївські лікарнях бо вам має написати направлення в ту чи іншу лікарню коротше давай їм бабло або вмирай на місці
4 що таке староста це то гидке качення яке на всіх зле і кожного буде видавати на шибеницю..
5 земля один проти одного будуть різатися і земля буде продаватися дуже швидко і просто на даний час пару газдів загарбало куча землі
6 що чекає освіту закриють всі школи а в чернелиці буде 1 9 класи а 10 11 класи будуть в городенці так це нас чекає дорогі вчительохи а фінсування перші два роки буде державні а потім буде ще рік дась вам громада а дальше скаже ви нічого не робити за що вам гроші давати і не буде виділяти гроші.. отаке дорогі шановані люди нас чекає ОТГ це не крок вперед це два назад...
Цитувати          9
Василина 15 марта 2017 01:15
Отг це новий вид коропції який буде продовдуватися за рахунок ОТГ.. нічого не зміться для просто люду це не та влада і не ті люди аби діяли для для нації..
Цитувати          10
AnthonyPok 7 апреля 2017 17:01
Цитувати          11
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищённой ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введіть код: